Verschillen tussenKraanrailsEn spoorwegrails|Stalen rails (spoorrails) geleiden hoge{0}}snelheidstreinen over lange afstanden, met de nadruk op soepel reizen en het verdelen van het gewicht, terwijl kraanrails gespecialiseerde, zware- sporen zijn voor kranen in fabrieken/havens, ontworpen om enorme, geconcentreerde puntbelastingen, schokken en veelvuldig starten/stoppen aan te kunnen, met een bredere, dikkere kop voor maximaal contact en stabiliteit onder extreme verticale/horizontale krachten. Kraanrails zien er steviger uit, als een stevige pilaar, vergeleken met de I-balkvorm van typische spoorrails.

| Functie | Stalen rail | Kraan spoor |
|---|---|---|
| Doel | Voor standaard spoorvervoer (passagiers en vracht) | Voor industriële kranen en bovenloopsystemen |
| Materiaal | Hoog-koolstofstaal, gelegeerd staal | Hoog-gelegeerd staal met slagvastheid |
| Ontwerp | Gladde bovenkant, standaardprofielen (bijv. UIC60, UIC54) | Diepere groef, versterkt profiel voor zware belastingen |
| Prestatie | Belastingsverdeling, duurzaamheid bij normaal spoorweggebruik | Slagvastheid, schokabsorptie, hoog-gebruik |
| Typische profielen | UIC60/UIC54/QU70/QU100-rail | QU70/A45/A55/A100/UIC60/A65 kraanrail |
| Sollicitatie | Spoorwegen, vrachtsystemen, personenvervoer. | Werfkranen, ASC, STS Kranen, havensystemen, etc. |
| Normen | AREMA, UIC, JIS, BS, GB, Russische standaardenz. | DIN536-rail, UIC, JIS, BS, GBstandaard, enz |
Welke materialen worden gebruikt om stalen rails te vervaardigen?
Stalen rails zijn voornamelijk gemaakt van gelegeerd staal met een hoog{0}}koolstofgehalte, waarbij gebruik wordt gemaakt van elementen als koolstof (0,6-0,8%), mangaan (0,7-1,7%), silicium en soms chroom, vanadium of titanium voor verbeterde hardheid, sterkte en slijtvastheid, cruciaal voor zware belastingen en hoge snelheden, waarbij geavanceerde typen een warmtebehandeling zoals blussen ondergaan voor superieure prestaties.

- Hoog-koolstofstaal: standaard voor algemene lijnen, met goede hardheid.
- Gelegeerd staal: voor rupsbanden met hoge- spanning, met toegevoegde elementen zoals vanadium of chroom voor extreme sterkte.
- Warmte-behandeld staal: rails van koolstof of aluminiumlegering die gecontroleerde verwarming en koeling ondergaan (afschrikken en ontlaten) voor maximale sterkte en slijtvastheid, waardoor een geharde oppervlaktelaag ontstaat.
| Staalkwaliteit | C(%) | Si | Mn | Cr | V | P | S | Treksterkte (Rm/MPa) |
| U71Mn | 0.65~0.76 | 0.15~0.58 | 0.70~1.40 | – | – | Kleiner dan of gelijk aan 0,035 | Kleiner dan of gelijk aan 0,030 | Groter dan of gelijk aan 880 |
| U75V | 0.71~0.80 | 0.50~0.80 | 0.75~1.05 | – | 0.04~0.12 | Kleiner dan of gelijk aan 0,035 | Kleiner dan of gelijk aan 0,030 | Groter dan of gelijk aan 980 |
| U78CrV | 0.72~0.82 | 0.50~0.80 | 0.70~1.05 | 0.30~0.50 | 0.04~0.12 | Kleiner dan of gelijk aan 0,035 | Kleiner dan of gelijk aan 0,030 | Groter dan of gelijk aan 1080 |
| U77MnCr | 0.72~0.82 | 0.10~0.50 | 0.80~1.10 | 0.25~0.40 | – | Kleiner dan of gelijk aan 0,035 | Kleiner dan of gelijk aan 0,025 | Groter dan of gelijk aan 980 |
| U76CrRE | 0.71~0.81 | 0.50~0.80 | 0.80~1.10 | 0.25~0.35 | 0.04~0.08 | Kleiner dan of gelijk aan 0,035 | Kleiner dan of gelijk aan 0,025 | Groter dan of gelijk aan 1080 |
Soorten spoor
- Chinese standaard
1. Kraanrail: QU120, QU100, QU80, QU70. Ze bestaan voor het grootste deel uit mangaanstaal.
| Classificatie | Hoogte (mm) | Kop (mm) | Bodem (mm) | Dik (mm) | Gewicht (kg/m2) | |
| Kraan spoor | KW 70 | 120 | 70 | 120 | 28 | 52.8 |
| KW 80 | 130 | 80 | 130 | 32 | 63.69 | |
| KW 100 | 150 | 100 | 150 | 38 | 88.96 | |
| KW 120 | 170 | 120 | 170 | 44 | 118.1 | |
2. Zware rail: de standaard van 38 kg, 43 kg, 50 kg wordt veel gebruikt. Bovendien maken sommige lijnen met hoge snelheid en enorme capaciteit allemaal gebruik van spoorlijnen van 60 kg.
| Classificatie | Hoogte (mm) | Kop (mm) | Bodem (mm) | Dik (mm) | Gewicht (kg/m2) | |
| Zwaar spoor | 38 KG/M | 134 | 68 | 114 | 13 | 38.733 |
| 43 KG/M | 140 | 70 | 114 | 14.5 | 44.653 | |
| 45 KG/M | 145 | 67 | 126 | 14.5 | 45.546 | |
| 50 KG/M | 152 | 70 | 132 | 15.5 | 51.514 | |
| 60 KG/M | 176 | 73 | 150 | 16.5 | 60.64 | |
3. Lightrail: lightrail kan ook worden ingedeeld in twee typen, GB (Chinese nationale normen) van 9 kg, 12 kg, 15 kg, 22 kg, 30 kg / m en YB (Metallurgy Department Standard) van 8,18,24 kg / m, enzovoort.
| Classificatie | Hoogte (mm) | Kop (mm) | Bodem (mm) | Dik (mm) | Gewicht (kg/m2) | |
| Lightrail | 8 KG/M | 65 | 25 | 54 | 7 | 8.42 |
| 9 KG/M | 63.5 | 32.1 | 63.5 | 5.9 | 8.94 | |
| 12 KG/M | 69.85 | 38.1 | 69.85 | 7.54 | 12.2 | |
| 15 KG/M | 79.37 | 42.86 | 79.37 | 8.33 | 15.2 | |
| 18 KG/M | 80 | 40 | 80 | 10 | 18.06 | |
| 22 KG/M | 93.66 | 50.8 | 93.66 | 10.72 | 22.3 | |
| 24 KG/M | 107 | 51 | 90 | 10.9 | 24.46 | |
| 30 KG/M | 107.95 | 60.33 | 107.95 | 12.3 | 30.1 | |
- In het buitenland
Onder de spoormarkt in de wereld zijn er veel typische typen. Bijvoorbeeld de BS-serie (zoals 90A, 80A, 75A, 75R, 60A enzovoort) van British, de DIN-serie van Duitsland, de ASCE-serie van Amerika (zoals 115RE, 136RE), de JIS-serie van Japan en de UIC-serie van International Union of Railways (zoals UIC54, UIC60).
| Standaard | september | Materiaal Typische kwaliteit |
| UIC860 | UIC54 | 700,900A,900B |
| UIC60 | ||
| EN13674.1 | 50E1 | R200,R350HT,R260Mn,R35LHT,R320Cr,R370CrHT |
| 54E1 | ||
| 60E1 | ||
| 60E2 | ||
| BS-11-1985 | BS80A | 700,900A,900B |
| BS90A | ||
| BS100A | ||
| AREMA | 115RE | SS,HH,LA,IH |
| 136RE | ||
| ASCE60 | U71Mn | |
| ASCE85 | U71Mn |
Sinds 2008GNEE RAILlevert al meer dan 18 jaar stalen rails van verschillende kwaliteiten. Stalen rails van GNEE worden sterk aanbevolen in China en in het buitenland. Met geavanceerde apparatuur produceert GNEE stalen rails van hoge kwaliteit die voldoen aan de eisen van de meeste landen. Standaard rail, geharde rail, heavy rail, light rail, kraanrail en andere typen zijn hier allemaal verkrijgbaar. Als een van de belangrijkste spoorwegleveranciers van China heeft GNEE RAIL gewerkt aan het leveren van economische groene spoorwegproducten over de hele wereld.






