Hoeveel is het 136RE-railgewicht per meter?
De136RE-railheeft een gewicht van ca67,56 kg per meter. Dit is afgeleid van het standaardgewicht van136,2 pond per meter. In de spoorwegindustrie wordt dit gewicht gecategoriseerd als 'zwaar-vervoer', wat de structurele massa oplevert die nodig is voor klasse I-goederenspoorwegen en transport met hoge- tonnage.
1. De conversieformule
Spoorweggewichten in Noord-Amerika worden doorgaans uitgedrukt in lb/yd (Wlb), terwijl internationale markten kg/m (Wkg) gebruiken. De conversie wordt als volgt berekend:
- Wkg=Wlb×0,49606
- Voor het 136RE-profiel: 136,2×0.49606=67.563 kg/m

2. Fysieke basis voor het gewicht
Het gewicht per meter is een direct gevolg van de dwarsdoorsnede-geometrie van de rail. De 136RE is ontworpen met een massief stalen profiel om extreme spanningen aan te kunnen:
- Dwars-doorsnedegebied: 13,32 inch2 (circa. 85.94 cm2).
- Staaldichtheid: Gebaseerd op de standaarddichtheid van railstaal (circa. 7,850 kg/m3), wordt de resulterende massa voornamelijk verdeeld over de kop en de basis voor maximale stabiliteit.
Wat zijn de standaardafmetingen van een 136RE Rail?
De 136RE (ook bekend als TR68) is een AREMA standaard railprofiel met een standaard hoogte van 185,74 mm, basisbreedte van 152,4 mm, kopbreedte van 74,61 mm en een lijfdikte van 17,46 mm. Hij weegt ongeveer 67,41–67,5 kg/m en wordt vaak gebruikt voor zware- rupsen met hoge- as-belasting.
Belangrijkste afmetingen en specificaties van de 136RE-rail (volgens AREMA-normen):

- Railhoogte: 185,74 mm (7-5/16 inch)
- Basisbreedte: 152,4 mm (6 inch)
- Kopbreedte: 74,61 mm (2-15/16 inch)
- Webdikte: 17,46 mm (11/16 inch)
- Gewicht: 67,41–67,5 kg/m (ongeveer . 136 lb/yd)
- Standaardlengtes: Meestal 12 tot 25 meter, of op maat gemaakt zoals vereist
| Profiel | Standaard | Afmetingen mm | Sectie S | Massa m | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| H | B | C | D | E | cm² | kg/m | ||
| Amerikaanse standaard | ||||||||
| 136RE (TR68) | AREMA | 185,70 | 152,40 | 74,60 | 49,20 | 17,50 | 85,90 | 67,50 |
De 136RE-rail is ontworpen voor stabiliteit en hoge slijtvastheid en wordt vaak gebruikt in zware- spoorlijnen en goederencorridors.
Wat is het materiaal van een rail van 136 lb?
De 136RE-rail is gemaakt van mangaanstaal met een hoog-koolstofgehalte, geproduceerd via een 'killed steel'-proces om maximale dichtheid en zuiverheid te garanderen. De chemische samenstelling omvat doorgaans 0,72% tot 0,82% koolstof voor hardheid en 0,70% tot 1,10% mangaan voor taaiheid en slijtvastheid. Afhankelijk van de toepassing is het verkrijgbaar in de kwaliteiten Standard Strength (SS) of Head Hardened (HH), waarbij de laatste een warmtebehandeling ondergaat om een Brinell-hardheid van 370 tot 400 HBW te bereiken.
Chemische samenstelling van AREMA-railstaal:

| AERMA 2019 | Sterktegraad | C | Si | Mn | P | S | Ni | Cr | V |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Koolstofstaal | 0.74–0.86 | 0.10–0.60 | 0.75–1.25 | Kleiner dan of gelijk aan 0,020 | Kleiner dan of gelijk aan 0,020 | Kleiner dan of gelijk aan 0,25 | Kleiner dan of gelijk aan 0,30 | Kleiner dan of gelijk aan 0,010 | |
| Laaggelegeerd staal | Standaardsterkte (SS) | 0.72–0.82 | 0.10–0.50 | 0.80–1.10 | Kleiner dan of gelijk aan 0,020 | Kleiner dan of gelijk aan 0,020 | Kleiner dan of gelijk aan 0,15 | 0.25–0.40 | Kleiner dan of gelijk aan 0,010 |
| Gemiddelde sterkte (IS) | 0.72–0.82 | 0.10–1.00 | 0.70–1.25 | Kleiner dan of gelijk aan 0,020 | Kleiner dan of gelijk aan 0,020 | Kleiner dan of gelijk aan 0,15 | 0.40–0.70 | Kleiner dan of gelijk aan 0,010 | |
| Hoge sterkte / kop gehard (HH) | 0.72–0.82 | 0.10–1.00 | 0.70–1.25 | Kleiner dan of gelijk aan 0,020 | Kleiner dan of gelijk aan 0,020 | Kleiner dan of gelijk aan 0,15 | 0.40–0.70 | Kleiner dan of gelijk aan 0,010 |
Mechanische eigenschappen van AREMA railstaal:
| AREMA 2019 | Sterktegraad | Opbrengststerkte N/mm2 |
Spanningssterkte N/mm2 |
Verlenging % |
Brinell-hardheid HBW |
|---|---|---|---|---|---|
| Koolstofstaal | Standaardsterkte (SS) | 511MIN | 983MIN | 10MIN | 310MIN |
| Gemiddelde sterkte (IS) | 724MIN | 1069MIN | 10MIN | 350MIN | |
| Hoge sterkte / kop gehard (HH) | 828MIN | 1179MIN | 10MIN | 370MIN | |
| Laaggelegeerd staal | Standaardsterkte (SS) | 511MIN | 983MIN | 10MIN | 310MIN |
| Gemiddelde sterkte (IS) | 552MIN | 1014MIN | 8MIN | 325MIN | |
| Hoge sterkte / kop gehard (HH) | 828MIN | 1179MIN | 10MIN | 370MIN |
Veelgestelde vragen
Vraag 1: Wat is de exacte conversie tussen 136RE en TR68?
A: TR68 geeft een railgewicht aan van ongeveer 68 kilogram per meter. Aangezien het gewicht van de 136re-rail 67,6 kg/m bedraagt, beschrijven de twee termen exact hetzelfde fysieke spoorgedeelte, waarbij alleen gebruik wordt gemaakt van verschillende regionale meetsystemen.
Vraag 2: Heeft de 136re-railhoogte invloed op het vereiste type verbindingsplaten?
A: De rupshoogte heeft vooral invloed op de verticale speling en buigstijfheid, maar de basisbreedte (15 cm) bepaalt de bevestigingsplaat. U moet standaard dubbele-schouderbinders gebruiken die speciaal zijn ontworpen voor een basis van 15 cm.
Vraag 3: Wat zijn standaard leveringslengtes voor metrische en imperiale markten?
A: Gangbare lengtes zijn 39 voet (11,89 meter), 78 voet en 80 voet. Voor het gemak van de internationale containervaart wordt universeel de voorkeur gegeven aan lengtes van 39 voet, omdat deze perfect passen in containers van 40 voet.
Vraag 4: Heb ik speciale verbindingsstaven nodig voor het 136re-railgedeelte?
A: Ja, standaard platte lasplaten werken niet. Je hebt specifiek gesmede of gewalste verbindingsstangen nodig die exact overeenkomen met de vishoeken van het 136re-railgedeelte om een veilige, vlakke pasvorm te garanderen.
V5: Kunt u de rails voor-voorboren vóór levering?
EEN: Ja. GNEE RAIL bedient precisie-CNC-boormachines met meerdere- assen om de vereiste boutgaten aan de railuiteinden te boren volgens de specifieke technische tekeningen van uw project.
Bij het selecteren van de 136RE heavy rail is het begrijpen van de gedetailleerde 136re railafmetingen, het 136re railprofiel en het gewicht per meter essentieel voor het bereiken van spoorprestaties op de lange- termijn. Met uitgebreide ervaring in spoorwegproducten,GNEE RAILkan uw project ondersteunen met geoptimaliseerde spooroplossingen. Door onze eigen staalwalslijnen, CNC-boorcentra en fysieke testlaboratoria te exploiteren, handhaven we strikte controle over chemische samenstellingen en maattoleranties. Hierdoor kunnen wij compromisloze productkwaliteit, nauwkeurige verwerking en betrouwbare levering bieden voor uw spooraanleg- of vernieuwingsprogramma's.
Voor gedetailleerde tekeningen, technisch advies of project{0}}gebaseerde aanbevelingen kunt u dat doenneem contact met ons opom spooroplossingen op maat en professionele ondersteuning op maat van uw behoeften te verkrijgen.






